Obchodné podmienky

Tieto obchodné podmienky platia pre kúpne zmluvy uzatvárané na diaľku prostredníctvom elektronického obchodu www.bios-zvarik.sk

1. Predávajúcim v elektronickom obchode www.bios-zvarik.sk je:

RNDr. Juraj Zvarik, CSc. - BIOS
Lidické nám. 16
040 22 Košice

IČO: 33 633 711
IČ DPH: SK1020643734

zapísaný v živnostenskom registri č. 804-659 Obvodného úradu v Košiciach (na stránkach pod skráteným názvom BIOS-Zvarik).

2. Elektronický obchod www.bios-zvarik.sk je určený pre spotrebiteľov - fyzické i právnické osoby; nie je určený pre nákup za účelom ďalšieho predaja (ak máte záujem o ďalší predaj našich výrobkov, kontaktujte nás prosím na bios@bios-zvarik.sk).

3. Po odoslaní objednávky bude na Vami uvedený e-mail/telefónne číslo zaslaný potvrdzujúci e-mail/SMS o prijatí objednávky. Doručením potvrdenia o prijatí objednávky, sa objednávka stáva záväznou pre predávajúceho aj kupujúceho.

4. Tovar odosielame v požadovanom druhu a množstve a v cenách platných v dobe objednania. Prípadné zmeny cien po dátume objednania nemajú žiadny vplyv na odoslanie tovaru v cenách platných v čase objednania.

Dodacie podmienky

5. Objednávky expedujeme v priebehu 2 až 10 pracovných dní. Ak vám nebudeme môcť tovar v tomto termíne odoslať, budeme Vás o tom informovať. O odoslaní tovaru Vás budeme informovať e-mailom/SMS.

6. Tovar by Vám mal byť doručený do 3 dní odo dňa odoslania. Touto lehotou dodania sa riadi Slovenská pošta, ktorej služby využívame.

7. Po predchádzajúcej dohode je pre zákazníkov z Košíc a okolia možné osobné prevzatie/doručenie tovaru.

Platobné podmienky

8. Tovar zasielame na dobierku.

9. Doklad o zaplatení vo forme faktúry Vám bude vložený do zásielky.

10. Pri osobnom odbere v Košiciach sa platí za tovar v hotovosti.

11. Ak uprednostňujete bezhotovostné platby, môžete za tovar zaplatiť aj bankovým prevodom na základe faktúry, ktorú Vám vystavíme. V takomto prípade Vám tovar zašleme po pripísaní sumy na náš účet.

Náklady na zaslanie tovaru

12. Poštovné a balné pre zásielky v rámci Slovenska do sumy objednaného tovaru 15,00 EUR s DPH bude účtované podľa platnej poštovej tarify alebo kuriérskej firmy. Nad 15,01 EUR  poštovné a balne Vám neúčtujeme.

Zasielanie tovaru mimo SR formou dobierky bude účtované podľa platnej poštovej tarify.

Vrátenie tovaru/Odstúpenie od zmluvy

13. V súlade zo zákonom máte možnosť do 14 pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru odstúpiť od kúpnej zmluvy bez uvedenia dôvodu. Po doručení tovaru (doporučenou zásielkou) v pôvodnom obale a množstve na našu adresu uvedenú vyššie Vám do 14 dní vrátime celú sumu Vášho nákupu poštovou poukážkou alebo prevodom na účet, podľa Vašej voľby.

pdf Odstúpenie od zmluvy - poučenie a formulár

Reklamácie

14. Reklamácie a sťažnosti prijímame na našej adrese - bios@bios-zvarik.sk, RNDr. Juraj Zvarik, CSc. - BIOS, Lidické nám. 16, 04022 Košice.

15. K vybaveniu reklamácie je nutné poslať (doporučene) na našu adresu aj tovar, ktorého sa reklamácia týka. O výsledku reklamácie vás budeme písomne informovať.

Orgán dozoru, resp. dohľadu

Inšpektorát SOI pre Košický kraj, Vrátna č. 3, 043 79 Košice 1
odbor technickej kontroly výrobkov a ochrany spotrebiteľa